Ben Hur - Lewis Wallace

Ben Hur

By Lewis Wallace

  • Release Date: 2016-08-12
  • Genre: Fiction & Literature
Our rating: 5/5 stars

Score: (From 0 Ratings)
eBook version ☑

Audiobook version ♫

Ben Hur by Lewis Wallace read book description and reviews

Ben Hur (Ben Hur, a Tale of the Christ) – powieść historyczna autorstwa amerykańskiego pisarza Lewisa Wallace’a, napisana w 1880 roku. W Polsce została wydana po raz pierwszy w roku 1889 (przekład Antoniego Stefańskiego pt. Ben-Hur: opowiadanie historyczne z czasów Jezusa Chrystusa).

Autor opowiada o losach żydowskiego arystokraty Judy Ben Hura, fałszywie oskarżonego przez Messalę (którego miał za przyjaciela) o zamach na rzymskiego gubernatora i skazanego na galery. Następnie Juda został wyzwolony i adoptowany przez swego dowódcę, któremu uratował życie podczas bitwy z piratami. Gdy osiągnął dorosłość chciał powrócić do rodzinnego kraju i dokonać zemsty na Messali. Po drodze spotkał Jezusa Chrystusa. Od tego czasu postanawia podróżować z nim, wsłuchując się w jego nauczanie.

Książka była wielokrotnie ekranizowana. Dwie pierwsze ekranizacje powstały w roku 1907 i 1925. Były to filmy nieme. Kolejna wersja była już filmem dźwiękowym z roku 1959. Natomiast w roku 2003 na podstawie książki nakręcono film animowany, a w 2010 miniserial telewizyjny. (Wikipedia)
Wersja 1.1 - drobne poprawki w tekście.

tags: Ben Hur by Lewis Wallace eBOOK; Ben Hur ePUB; Ben Hur book review; Ben Hur book summary; book recommendations; book review blog; book summary website; Ben Hur Audiobook; Lewis Wallace; Fiction & Literature books; books to read Ben Hur.

User Comments